Tampon Baskı Nedir?

Promosyon ürünlerinde birçok baskı çeşiti vardır. Bu kadar çok baskı çeşiti olmasının sebebi kullanım alanlarına göre değişmektedir. Yüzey çeşitlerine göre baskı çeşitleri değişmektedir. Bunlardan biride tampon baskıdır. Tampon baskı neredeyse en çok kullanılan baskı çeşitidir. Bir çok farklı zemine uygulanabilir. Plastik, metal ve benzeri alanlarda tampon baskı yapılabilir. Bir çok promosyon ürünleri plastik ve metal benzeri olduğu için kullanımı oldukça yüksektir. Eğer sizde bu tür zeminlere baskı yapacak olursanız sizde tampon baskıyı seçebilirsiniz.

Tampon baskının kullanım alanı oldukça yüksektir. Eğimli, yuvarlak, düz ve çukur ve benzeri zeminlere baskı yapabilir. Tek renk veya bir çok renk kullanılabilir. Bir çok ürüne tampon baskı yapılabilir. Bardak, termos, kurşun kalem, çakmak, balon, çakı, top, düğme, bardak içleri gibi birçok alanda tampon baskı yapılabilir. Tampon baskı ile neredeyse yapılamayacak ürün yok denilenecek kadar azdır. Günümüzde en çok kullanılan baskı çeşitinden biridir.

Tampon baskı iki çeşite ayrılmaktadır. Bunlar metal klişe ve çelik klişedir. Metal klişe kullanımı genellikle yazı ve logonun doldurularak veya oyularak transfer edildiği tekniğe verilen isimdir. Çelik klişe ise tampon baskı ürünlerinin daha uzun ömürlü olmasını isteyen müşteriler için yapılmaktadır ve ömrü oldukça uzundur. Çelik klişenin yapımı ise yazı ve logonun yazılacak olan yere kimyasal maddeler kullanılarak kazılarak daha uzun ömür verilebilir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir