Tampon Baskı Nasıl Yapılır?

Tampon baskı, özel baskı makinelerinin herhangi bir ürüne yazı ya da şekil basımı olarak ifade edilir. Bunun için kullanılan baskı makineleri, baskı işi için özel olarak üretilmektedir. Makinenin baskı yapılan bölgesine bırakılan ürünün üzerine yaklaşılır ve baskı işlemi yapılır.

Tampon baskıda makine otomatik ya da el ayarıyla çalışabilir. Otomatik işlemlerin elle yapılan işlemlere nazaran daha hızlı olduğundan söz edebiliriz. Baskı işlemini yapacak kişi, dilediği zaman ayarını yaparak kendi için uygun bir ortam oluşturabilir. Bu şekilde tampon baskı sistemi kullanılarak daha hızlı baskı işlemleri yapılabilir.

Kalem ve Çakmak Baskıları

Kalem baskı, kalemlere makine yardımıyla uygulanan içerikleri ifade eder. Bu içerik yine bir harf, bir yazı, bir tanıtım içeriği ya da şekil olabilir. Çeşitli alanlarda hizmet veren şirketler, kalem baskı sayesinde tanıtımlarını daha iyi yapabilirler. Özellikle büyük şirketlerin başvurduğu bir yöntem olduğu söylenebilir.

Çakmak baskı da yapı itibarı ile kalem baskıyı andırmaktadır. Bu işlemde kalem yerine çakmakların dış yüzeyine basım yapılmaktadır. Makine, çakmağın şekline uygun olarak ayarlanmalı ve daha sonra basım işlemine geçilmelidir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir