Tampon Baskı Nasıl Yapılır?

Günümüzde sürekli kullandığımız ürünlerin üzerinde çeşitli motifler görmemiz mümkündür. Bu motifler elle çizilemeyeceği için farklı yöntem ile yapılmaktadır. Kalem, çakmak baskı gibi işlevler tampon baskısının makinesi ile gerçekleşmektedir. Tampon baskı makine yardımı ile yapılan, içerisinde mürekkep bulunduran bir cihazdır.

Kalem, çakmak ve benzeri ürünleri yapıştıracağınız resmin yanına yerleştirerek baskıyı gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda tampon baskı işlemini de gerçekleştirmiş bulunmaktasınız. Farklı olarak birçok tampon modeli vardır. Fakat sizin sevdiğiniz yöntem ile baskılarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz takdirde diğer ürünlere yönelik çalışmalarda mevcuttur.

Tampon Baskı Yöntemleri

Tampon baskıda genel olarak kullanılan yöntem makine yöntemidir. Makine yöntemi ile kolayca ürünlerin baskısını yapabilirsiniz. Hele ki en önemli ve en kolay kalem baskıişlemidir. Yuvarlak kalemin etrafına baskı makinesi ile rahatça yerleşim yapılabilir.

Baskı makinesi dışında herhangi bir yöntem kullanmanız sizin için zor olacaktır. Bu yüzden böyle bir işle uğraşmak istiyorsanız mutlaka tampon baskı makinesi kullanmanız gerekebilmektedir. Ayrıca makine ile yaptığınız çalışmalar diğerlerine nazaran daha kaliteli, dayanıklı çıkacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir