Serigrafi Baskı

Makineler ile yapılan baskılar farklı ürünlerin üzerine uygulanmaktadır. Birçok baskı makinesi kendine özel ürün ile birleştirilebilir. Serigrafi baskı yöntemi ise düz, pürüzsüz yüzeylere uygulanabilmektedir. Baskı uygulandığı zaman görüşünü parlak, dış yöntemlere ve kimyasallara dayanıklı olacak çıkmaktadır.

Serigrafi olarak hiçbir baskı yöntemi duymadıysanız, diğer isimleri özgün veya ipek baskı diye geçmektedir. Serigrafi baskılarda kalıp yardımı ile şekil alınmaktadır. Metal veya plastik olarak yapılan kalıplarda en çok kullanılanlar arasında yer almaktadır. Kalıplarda boş kalan yerler maske gibi dağılıcı madde ile kapatılabilir. Bu durumda baskı yöntemini rahatça kullanabilirsiniz.

Diğer Baskı Yöntemleri

Günümüzde birçok baskı yöntemi bulunmaktadır. Basılacak işleme doğru sıralamalar farklılık gösterebilir. Örneğin lazer baskı en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bunlar ile birlikte diğer yöntemlerde kullanılabilir.

Baskılar ile promosyon baskı yapılması da günümüz imkânlarıyla mümkündür. Öncelikle hangi baskı için ilerleme yapacaksınız, makinenizi ona göre seçmelisiniz. Diğer birçok yöntem ile kalem, çakmak, dergi gibi baskılar uygulatabilirsiniz. İstediğiniz zaman istediğiniz baskı yöntemini araştırarak ayrıntılı bilgi bulmanız mümkündür.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir