Lazer Baskı Nedir?

Promosyon ürünlerinde baskı çeşitlerinden bir tanesi de lazer baskıdır. Lazer baskı genellikle tampon ve serigraf baskı yapılamayan yüzeylerde tercih edilir. Yüzeyin boyayı kabul etmediği zeminlerde baskının ömrü kısalacak ve promosyon ürünün bir anlamı kalmayacaktır. Bu tür nedenlerden dolayı lazer baskı tercih edilir. Bir promosyon ürününe para veripte kazanç sağlayamadıktan sonra o promosyon ürününün size bir getirisi olmaz. Bu tür nedenleri engellemek için birçok baskı çeşidi yapılmıştır. Lazer baskıda bu çeşitlerden sadece bir tanesidir.

Lazer baskı, baskı yapılacak alanın lazer ışığının denk geldiği yeri yakarak zeminin aşağıya inmesiyle iz kalır. Baskının yapıldığı zeminde iz kalmasıyla birlikte firmanızın ismi ve logosu promosyonlu ürünün üzerinde belli olur. Bu baskı çeşidine lazer baskı denir. Lazer baskının diğerlerine göre avantajları vardır. Lazer baskı yapıldığında baskının ömrü uzar. Baskı yapılacak yüzeyin oyularak baskı yapılması, yapılacak yüzeyin rengini çıkarmaktadır. Ancak önemli bir dezavantajı da vardır. Yapılacak yüzeyin rengini çıkarması alt katmandaki rengin gelmesini sağlar. Lazer baskıda renk kullanılamadığı için maalesef renkli yapılmamaktadır.

Lazer baskının en büyük avantajı uzun ömür sunmasıdır. Baskı yapılan yüzeyin oyulmasıyla baskı ömrü diğer baskı çeşitlerine göre oldukça uzundur. Bu nedenle lazer baskı ile yaptırdığınız promosyon ürününüz diğer baskı çeşitlerine göre daha verimli olacaktır. İyi bir kullanımda promosyon ürünü kadar ömrü olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir